У оквиру пројекта „Локални интегрисани развој“ (ЛИР), расписан је јавни позив за додјелу подршке при успостављању пољопривредне производње, која се односи на учешће у активностима заснивања и проширења производње соје.
Пројекат ЛИР је трогодишња иницијатива (2016-2018.) коју примарно финансира Европска унија (ЕУ), а проводи Развојни програм Уједињених нација у Босни и Херцеговини (УНДП БиХ), у сарадњи са Министарством за људска права и избјеглице Босне и Херцеговине, Министарством развоја, подузетништва и обрта Федерације Босне и Херцеговине, Министарством управе и локалне самоуправе Републике Српске и два ентитетска савеза општина и градова. Пројекат се имплементира у 21 јединици локалне самоуправе у БиХ.
Пројекат ЛИР има за циљ подизање животног стандарда и повећање социјалне кохезије у БиХ путем инклузивног одрживог социоекономског развоја. У оквиру компоненте за економски опоравак, пројекат ће директно подржати приватни сектор те потенцијалне инвеститоре како би се осигурао економски раст те створила нова радна мјеста и приходи. Такођер, пројекат предвиђа помоћ и за дугорочно незапослене и социјално искључене категорија становништва.
Овим јавним позивом се позивају сва физичка лица са подручја јединица локалне самоуправе Оџак, Орашје, Домаљевац-Шамац, Шамац, Модрича и Бијељина да поднесу пријаву за додјелу подршке у оквиру ЛИР пројекта за заснивање и проширење површина на којим ће се производити соја.
Физичка лица која испуњавају услове се позивају да доставе пријаве, укључујући и сву потребну пратећу документацију (која је наведена у документу јавног позива који се може преузети на овој страници), најкасније до 10.3.2017. године до 17:00 сати.
Апликације се могу доставити путем путем поште или директно у један од УНДП уреда:
- Сарајево: Змаја од Босне бб (UN House)
- Добој: Цара Душана бб
- Бања Лука: Трг Републике Српске 1/Ц1
Све пријаве које се достављају директно или путем поште морају бити предане у затвореној коверти насловљене на „ПРОЈЕКАТ ЛОКАЛНИ ИНТЕГРИСАНИ РАЗВОЈ – ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА ЗАСНИВАЊЕ И ПРОШИРЕЊЕ ПРОИЗВОДЊЕ СОЈЕ“.
За све додатне информације и појашњења током периода подношења пријава, подносиоци захтјева могу директно упутити питања, упите и захтјеве у писаној форми, на број факса +387 33 552 330 или e-mail registry.ba@undp.org.